Türkçe

Sorunuz mu var ?

Öğrenmek istediğiniz veya aklınıza takılan tüm soruları bize sorabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti bizim en büyük önceliğimizdir.

SORU SOR

NEKTARİN

Ilıman iklim koşullarında yetişebilen nektarin meyvesinin anaç yapısı gereği Marmara Bölgesinde bulunan Bursamızın ekolojisinde yetiştirilebilmektedir. Türkiye'de şeftali üretimi toplam nektarine oranla şeftali üretiminin %95 'ini oluşturmakla beraber, son 7-8 senedir nektarine olan talep artmıştır, ve Bursa da bu konuda ülkemizde öncülük yapmaktadır. Özellikle Türkiye pazarında bu ürünler iyi değer kazanmıştır. İç pazara alternatif olarak Rusya, Ukrayna ve İngiltere'ye nektarin satışı da hız kazanmıştır.

Saklama koşulları ve mevsimsel hareketlilik olarak Şeftali ile aynı karekteristik özelllikleri göstermesi nedeniyle, özel önem verdiğimiz ve dahi ülke ekonomimize özellikle döviz kazandırması konusunda inandığımız nektarin konusunda özellikle Ar-Ge çalışmalarımız devam etmekte ve ALDE soğuk hava depolarımızda daha uzun muhafaza edilebilme imkanları araştırılıp geliştirilerek, yurtdışına gönderilme koşulları konusunda üniversitelerin Ziraat mühendisliği fakülteleriyle işbirliği çerçevesinde yürütülen projelerimiz sayesinde “Bursa Nektarin” olarak Markalaşmasına katkıyı amaçlamaktayız.